Tο παλέψαμε…

Πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις η γυναικεία ομάδα της ομάδας μας, ωστόσο δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα από το αντίστοιχο συγκρότημα της ΑΕΛ για το γυναικείο πρωτάθλημα στην καλαθόσφαιρα.

Τα κορίτσια μας γνώρισαν την ήττα με 64 – 59 και αυτή ήταν η δεύτερη ήττα στη σειρά αγώνων. Πλέον, στο επόμενο παιχνίδι θα προσπαθήσουν να πάρουν τη νίκη για να κρατηθούν ζωντανές στο κυνήγι του τίτλου.

Η ΑΕΛ είχε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τον Απόλλωνα να μειώνει στους τέσσερις πόντους στα τελευταία λεπτά. Ωστόσο δεν ήρθε η πολυπόθητη ανατροπή και πλέον κοιτάζουν το επόμενο παιχνίδι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι 18,6” πριν το τέλος ο αγώνας διακόπηκε λόγω επεισοδίων και επανήρχισε μετά από 25 περίπου λεπτά. Η διακοπή προέκυψε μετά από φραστική αντιπαράθεση της προπονήτριας και αρχηγού της ΑΕΛ Κάλιας Παπαδόπουλου με μερίδα της εξέδρας. Με το που επανήρχισε ο αγώνας, δόθηκε τεχνική ποινή στην Κάλια Παπαδοπούλου.

Το επόμενο παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή (5/04, 18:30) στο Ν. Σολομωνίδης.

Ότι και να γίνει για εμάς είστε οι ηθικές πρωταθλήτριες κορίτσια! Respect και μόνο respect!