Απόλλων vs Puskas Academia F.C (Live)

Αρχίζει σε λίγο το πρώτο φιλικό της ομάδας μας στην Ουγγαρία με την ομάδα των ακαδημιών Πούσκας.

Η ομάδα μας θα αγωνιστεί με τους : Βάλε, Σακέτι, Ψύχας, Λόπες, Πίττας, Λ.Κυριάκου, Καρώ, Χάμπος, Πιέχ, Ντα Σίλβα και Βασιλείου

1′ Έναρξη αγώνα.

2′ 0-1 για την Ουγγρική ομάδα μετά από λάθος στην άμυνα της ομάδας μας.

10΄Εξακολουθεί να παραμένει το 0-1.

15′ (0-1) Παιχνίδι κέντρου με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να αποκτήσουν ρυθμό

20′ Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Ντα Σίλβα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Ούγγρων

23′ Εντυπωσιακό στοπ από τον Βάλε σε κοντινό σουτ

25′ 1-1 Ισοφαρίζει η ομάδα μας με σκόρερ τον Πίττα ο οποίος πλάσαρε ιδανικά από το ύψος του πέναλτι μετά από εξαιρετική ενέργεια του Βασιλείου από τα αριστερά.

40′ Πολύ καλύτερη ομάδα μας ψάχνει το 2ο τέρμα

1-1 Αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη θα αγωνιστούν ως αλλαγή οι Κίσσας ,Μαγκλίτσα ,Μαριος Στυλιανού, Μπεντόγια κι Συλβέστρος.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου

60′ 1-2 Για τους Ούγγρους

62′ Κλασική ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Καρώ η κεφαλιά του οποίου πέρασε μόλις έξω.

64′ 2-2 Με τον Πίττα να σκοράρει και πάλι μετά από ωραία ενέργεια και ασίστ του Μάγκλιτσα

70′ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Μάγκλιτσα να αστοχεί σε τετ Α τετ

72′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μάγκλιτσα που είδε την κεφάλια του να σταματά στο κάθετο δοκάρι των Ούγγρων.

73′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Πίττα να πλασάρει από το ύψος της περιοχήςε την μπάλα να περνάς κος έξω.