Ανατροπή και νίκη!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μέχρι τη στιγμή που δεχθήκαμε το πρώτο γκολ από τον αντίπαλό είχαμε την κυριαρχία στον αγώνα και χάσαμε αρκετές ευκαιρίες αλλά το λάθος στην άμυνα μας στοίχισε το 0-1. Στη συνέχεια η ομάδα μας προσπάθησε για να απαντήσει, αλλά και πάλι μια φάση στην άμυνα μας και η κακή αντίδραση έφεραν το 0-2 και την ψυχρολουσία στην ομάδα μας και κάπου εκεί τελείωσε και το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν πολύ δυνατά με σκοπό και στόχο να ανεβούν το «γολγοθά» που είχαν μπροστά τους.  Παρόλο που πιέζαμε ο Βάλε πραγματοποίησε την απόκρουση του αγώνα σε πλασέ από τον σκόρερ των δύο τερμάτων του αντιπάλου. Η μια ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη όταν με ωραία κεφαλιά ο Αγγελή μείωσε το σκορ στο 51΄. Από κει και πέρα το παιχνίδι ήταν για ένα και για την ομάδα μας που προσπαθούσε συνεχώς να βάλει το γκολ της ισοφάρισης χάνοντας την μια ευκαιρία πίσω από την άλλη. Στο 75΄ ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι σε ανατροπή του Μπεντόγια μέσα στην περιοχή. Ο αγώνας κυλούσε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο για την ομάδα μας, αν και έγιναν οι αλλαγές για να αλλάξει κάτι. Στο 90΄ο Μπεντόγια πέτυχε την ισοφάριση για την ομάδα μας και στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο Ντα Σίλβα με απευθείας κτύπημα φάουλ έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας.