Θρυλική νίκη!!!

Έπειτα από μια επική ανατροπή, ο Θρύλος μας πήρε μια υπερπολύτιμη νίκη που τον κρατά ζωντανό στο παιχνίδι του τίτλου!

Δυστυχώς μόλις στο τρίτο λεπτό η ομάδα μας δέχθηκε το γκολ στο ξεκίνημα του αγώνα και πλέον ήταν αναγκασμένη να επιτεθεί. Οι ποδοσφαιριστές μας προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 13’ ένα καλό σουτ του Ντα Σίλβα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Η ομάδα μας προσπαθούσε να βρει τα πατήματα της και να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να φτάσει στην ισοφάριση κάτι που κατάφερε με εκπληκτικό γκολ του Βασιλείου όταν με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του αντιπάλου. Στο 31΄η ομάδα μας απέκτησε πλεονέκτημα καθώς αντίπαλος έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής! Στο 45΄ η ομάδα μας έμεινε κι αυτή με δέκα παίκτες καθώς ο Ρομπέρζ δέχθηκε την κόκκινη κάρτα σ΄ένα φάουλ μέσα στο κέντρο με τον διαιτητή να εξασκεί όλη την αυστηρότητα του. Με όλα αυτά το ημίχρονο τελείωσε στο 1-1, με τις δύο ομάδες να αγωνίζονται με δέκα ποδοσφαιριστές!

Με δύο αλλαγές ξεκίνησε η ομάδα μας στην επανάληψη με τους Μπεντόγια και Σαρδινέρο να παίρνουν τις θέσεις του Πέδρο και Παπουλή! Στο 47΄η ομάδα μας ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Μπεντόγια από τον τερματοφύλακα του αντιπάλου κάτι που αρνήθηκε ο διαιτητής. Το παιχνίδι μέχρι και το 65΄δεν είχε κάτι το αξιόλογο με τις δύο ομάδες να προσέχουν τα νώτα τους και την δική μας ομάδα να προσπαθεί να βρει τρόπους να απειλήσει. Ένα σουτ του Γκίε στο 72΄δεν ήταν καλό και πήγε κατευθείαν στον τερματοφύλακα. Στο 75΄η ομάδα μας δέχθηκε δυστυχώς το γκολ και πλέον τα πράγματα δυσκόλεψαν πολύ για τους ποδοσφαιριστές μας! Στο 90΄η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει και πάλι με τον συνήθη ύποπτο τον Βινίσιους σε 2-2. Τελικά ο Γκίε είπε την τελαυταία λέξη στις καθυστερήσεις κάνοντας το 3-2 και τα πανηγύρια να ήταν έξαλλα από όλους στη Δυτική!!!