ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

«Κυανόλευκη» η προϊστορία αλλά θέλει προσοχή!

Συνολικά, ο Απόλλωνας, αντιμετώπισε τον Ερμή 26 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 17 φορές, ποσοστό 65%, έχασε 2 φορές ενώ τα υπόλοιπα 7 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα ο Απόλλωνας προηγείται με 67-20.

Εντός έδρας, η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Ερμή, σε αγώνες Α’ φάσης, 11 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 9 φορές, ποσοστό 82%, δεν έχασε ποτέ ενώ 2 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα η ομάδα μας προηγείται με 33 γκολ υπέρ και μόλις 6 κατά!

Από την περίοδο 2011/12 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στον Ερμή η ομάδα μας μετράει 4 νίκες δηλ. ποσοστό επιτυχίας 80%, και μια ισοπαλία! Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 9 γκολ (1,8 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 2 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του τέσσερεις φορές δηλ. ποσοστό 80%.

Στα 5 αυτά παιγνίδια της A΄ φάσης, στην μια φορά στην οποία ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο κέρδισε καθαρά με 3-0,την περσινή περίοδο, ενώ στις υπόλοιπες 4 φορές τα παιγνίδια του Α’ ημιχρόνου έληξαν ισόπαλα, τρία εξ αυτών άγονα 0-0!

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στον Ερμή έχουν σκοράρει ο Παπουλής 2 γκολ και οι Ντα Σίλβα, Πέδρο και Μάγκλιτσα από 1 γκολ.

Η προϊστορία κόντρα στον Ερμή από το 2011/12 και μετέπειτα σε εντός έδρας αγώνες Α’ φάσης: