ΘΡΥΛΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Όταν ένας Ρουμάνος επιθετικός σκόραρε από το σπίτι του!(video)

Ποδοσφαιρική περίοδος 2002/2003 και ο Απόλλωνας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, με τον Ντούσαν Μιτόσεβιτς στον πάγκο, αντιμετωπίζει τον Άρη, μετρώντας 9 βαθμούς και καθηλωμένος στην 10η θέση της βαθμολογίας!

Το χρονόμετρο σημαδεύει το 65’, και η ομάδα μας προηγείται με 3-1 ανατρέποντας το 0-1 από το 11’, όταν ο Ρουμάνος επιθετικός της ομάδας μας Μάριαν Σάβου, με τρομερή έμπνευση, βλέποντας εκτός εστίας τον τερματοφύλακα του Άρη Κόμπλενιτς και σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου με απίστευτο ψηλοκρεμαστό πλασέ τον «κρεμάζει» γράφοντας το 4-1 σημειώνοντας το δεύτερο δικό του γκολ στον αγώνα.

Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Μάριαν Σάβου την περίοδο 2002/03, σημείωσε συνολικά 12 τέρματα, 7 στο πρωτάθλημα και 5 στο θεσμό του κυπέλλου εκ των οποίων τα 7 κόντρα στην ομάδα του Άρη που έγινε ο δήμιος της!

Για την ιστορία η ομάδα μας θα θριαμβεύσει επί του Άρη τελικά με 5-1.