ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

«Κυανόλευκη» η προϊστορία αλλά δεν σηκώνει εφησυχασμό!

Εντός έδρας,συνολικά η ομάδα μας αντιμετώπισε την Αλκή43 φορές σε αγώνες της Α’ φάσης. Η ομάδα μας κέρδισε 34 φορές, ποσοστό 79%, έχασε 4φορές ενώ τα υπόλοιπα 5παιγνίδια έληξαν ισόπαλα! Στα τέρματα η ομάδα μας προηγείται με 111-31.
Από την περίοδο2008/09 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων η ομάδα μας μετράει τέσσερεις νίκες, και μιαήτταμε το σημείο της ισοπαλίας να απουσιάζει παντελώς.

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 17 γκολ (3,4 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 6 γκολ ενώ δεν έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του καμία φορά!
Αξίζει να σημειωθεί ότι τα 8 από τα 17 γκολ της ομάδας μας επιτεύχθηκαν στο Α’ ημίχρονο ενώ 4 από τα 6 γκολ της Αλκής επετεύχθησαν στο Β’ ημίχρονο!

Στα 5 αυτά παιγνίδια, στην τέσσερεις φορές που ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε τρεις φορές τη νίκη ενώ στην άλλη δέχτηκε την ήττα ενώ στη μια και μοναδική φορά που η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ στο Α’ ημίχρονο με 1-0 κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση κερδίζοντας με 2-1.

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στην Αλκή έχει σκοράρει μόνο ο Αγγελής Αγγελή!

Η προϊστορία κόντρα στην Αλκή σε εντός έδρας αγώνες Α’ φάσης από το 2008/09 και μετέπειτα: