ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Μας δυσκολεύει τα τελευταία 2 χρόνια!

Στο Δασάκι,σε αγώνες Α’ φάσης, η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Εθνικό Άχνας 30 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 17 φορές, ποσοστό 57%, έχασε 7 φορές ενώ τα υπόλοιπα 6 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα η ομάδα μας προηγείται με 50-36.

Από την περίοδο2012/13 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στον Εθνικό Άχνας η ομάδα μας μετράει 2 νίκες, δύο ισοπαλίεςκαι μια ήττα με ποσοστό επιτυχίας 40%!

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 8 γκολ (1,6 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 6 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του μια μόνο μια φοράδηλ. ποσοστό 20%.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τα 6 από τα 8 γκολ της ομάδας μας επιτεύχθηκαν στο β’ ημίχρονο, ποσοστό 75%!

Στα 5 αυτά παιγνίδια στις δυοφορές που ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε μια φορά τη νίκη και στην άλλη έμεινε στην ισοπαλία ενώ στις δύο φορές που είμαστε πίσω στο σκορ από το Α’ ημίχρονο χάσαμε στην μια και εξήλθαμε ισόπαλοι στην άλλη.

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στον Εθνικό Άχνας έχουν σκοράρει οι Παπουλής 2 και Ντα Σίλβα, Μαγκλίτσα από1γκολ.

Η προϊστορία κόντρα στον Εθνικό Άχναςσε εκτός έδρας αγώνεςΑ’ φάσηςαπό το 2012/13 και μετέπειτα: