ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Μια νίκη και μια άδικη ήττα!(Φωτορεπορτάζ)

Για την 27η αγωνιστική του Προαιρετικού πρωταθλήματος αγωνίστηκαν σήμερα(10/3) οι ομάδες των U14 και U15 εντός έδρας. Οι άλλες δύο ομάδες μας αγωνίζονται αύριο(11/3) εκτός έδρας.

Η ομάδα των U14 νίκησε την Καρμιώτισσα με 2-0, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση και με δύο τέρματα ένα σε κάθε ημίχρονο με τους Κωνσταντίνου και Παναγιωτίδη πήρε τη νίκη.

Η ομάδα των U15 σ΄ένα αμφίρροπο παιχνίδι έχασε άδικα από την Καρμιώτισσα με 1-0 με τον διαιτητή θα τολμήσουμε να πούμε να καθορίζει το αποτέλεσμα. Ενώ είχε βάλει το σφυρί στο στόμα για να δώσει φάουλ καθαρό υπέρ μας στο χώρο του κέντρου δεν το έκανε και στη συνέχεια της φάσης έδωσε πέναλτι στον αντίπαλο που ευστόχησε και πήρε τη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Τέτοια πράγματα πρέπει να αποφεύγονται γιατί οι διαιτητές πρέπει να καταλάβουν ότι έχουν να κάνουν με μικρά παιδιά!