Νίκη με ανατροπή για τους U19!(Δηλώσεις)

Τη νίκη με ανατροπή πήρε η ομάδα των U19 που επικράτησε της ΑΕΚ εντός έδρας με 2-1 στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στον αγώνα και με μια στημένη φάση και σύγχυση στην άμυνα μας δεχθήκαμε το γκολ που μας έφερε να χάνουμε στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν στα πρώτα δέκα λεπτά να κάνουν την ανατροπή με τέρματα τον Βασιλειάδη και Παπαμιχαήλ. Στη συνέχεια του αγώνα είχαμε φάσεις για να διευρυνθεί ο δείκτης του σκορ αλλά δεν τα καταφέραμε και στο τέλος κινδυνεύσαμε. Πλέον έχουμε φτάσει στους 41 βαθμούς και στις τάξεις της ομάδας υπάρχει αισιοδοξία για να καλυφθεί η διαφορά από την κορυφή με απώλειες βέβαια των προπορευόμενων.

Δείτε δηλώσεις του ποδοσφαιριστή της ομάδας μας Αντώνη Μίτα που ήταν από τους κορυφαίους σήμερα(17/3):