ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Τρεις νίκες και μια ισοπαλία!

Τρεις νίκες και μια ισοπαλία ήταν ο απολογισμός της των κλιμακίων της Ακαδημίας για την 32η αγωνιστική κόντρα στον Ακρίτα Χλώρακας.

Αναλυτικά:

U14: Επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας με τέρμα που σημείωσε από το πρώτο ημίχρονο ο Κωνσταντίνου.

U15: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 για την ομάδα μας που παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη. Προηγηθήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Δημητρίου, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στη «λευκή» ισοπαλία, για να ισοφαριστούμε με πέναλτι που αμφισβητήθηκε από την ομάδα μας.

U16: Μεγάλη εντός έδρας νίκη με 5-0. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Μιχαήλ, Χρίστου και Εφραιμίδη, για να πετύχει άλλα δύο στην επανάληψη με πέναλτι του Παναρέτου και ακόμα ένα του Χριστοδούλου.

U17: Μεγάλη επίσης νίκη εντός έδρας με 10-0, αφού η δυναμικότητα των δυο ομάδων ήταν εμφανής. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 6-0 στο ημίχρονο για να πετύχει άλλα τέσσερα τέρματα στην επανάληψη και να φτάσει στη μεγάλη νίκη. Τα τέρματα της ομάδας μας πέτυχαν οι Φλουρής(3), Γρηγορίου(2), Ζαντής, Ελευθερίου, Νικήτα, Χαράκη και Κρεμμύδης.