«Κυανόλευκο» και το Κύπελλο από τους λεβέντες μας!(Φωτορεπορτάζ)

Η ομάδα μας κατέκτησε και το Κύπελλο ΟΠΑΠ Τροχοκαθίσματος, μετά την νίκη του με 45-41 στον μεγάλο τελικό επί της Nicosia Team Rollers. Με την κατάκτηση του Κυπέλλου, η ομάδα μας πέτυχε το νταμπλ, αφού είχε κατακτήσει και το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Τροχοκαθίσματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε με 14-6 στο τέλος της Α’ περιόδου, με την Nicosia Team Rollers να ανεβάζει στροφές και να μειώνει την διαφορά στους πέντε (20-15) μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Πιο ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι στην Γ’ περίοδο, με τους καλαθοσφαιριστές μας να διατηρούν την διαφορά στο σκορ, το οποίο οδηγήθηκε στο 30-24. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Λευκωσίας πίεσε και προσπάθησε να κάνει την ανατροπή, με την ομάδα μας να επικρατεί στο τέλος με 45-41 και να κατακτά τον τίτλο. Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Σάββας Λαζάρου με 26 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-6, 20-15, 30-24, 45-41

Απόλλων Λεμεσού (Στέργιος Ξυστούρης): Χριστοδούλου 4, Μάρκου, Ποταμίτης, Ιωάννου 4, Χριστοφίδης 11, Λαζάρου 26.

Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον τελικό αλλά και τους πανηγυρισμούς της ομάδας μας για την κατάκτηση και του Κυπέλλου: