ΘΡΥΛΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Του «αλανιού» ο νόμος!(video)

Περίοδος 2009/10 και στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής η ομάδα μας αντιμετωπίζει τη Νέα Σαλαμίνα στο Τσίρειο στάδιο.

Το ημίχρονο λήγει 0-0 αλλά στο 48’ το «αλάνι» αποφασίσει να πάρει το νόμο στα χέρια του και με ένα εξαιρετικό σουτ κεραυνό δεν αφήνει κανένα περιθώριο στον τερματοφύλακα της Νέας Σαλαμίνας Γιούτζικ.

Η Νέα Σαλαμίνα δεν τα βάζει κάτω και στο 48’  ισοφαρίζει με τον Μάσεκ αλλά ο Γκαστόν δεν έχει πει την τελευταία του κουβέντα και με νέα απίστευτη βολίδα από 40 μέτρα παραβιάζει εκ νέου την εστία του εμβρόντητου Γιούτζικ δίνοντας το σύνθημα για την τελική επίθεση σημειώνοντας μέσα σε αποθέωση το 2-1 με την ομάδα μας να κερδίζει τελικά με 4-1 και να ανεβαίνει στην κορυφή της βαθμολογίας!

Τέτοια γκολ σημείωνε ο τρελό αργεντινός και παραμιλούσε η δυτική!