ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Τα τελευταία χρόνια τους πήραμε τον αέρα!

Από την περίοδο 2013/14 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων σε εκτός έδρας αγώνες Α’ φάσης, κόντρα στην Ομόνοια, η ομάδα μας μετράει 4 νίκες δηλ. ποσοστό επιτυχίας 80% και 1 ισοπαλία!

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 9 γκολ (1,8 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 4 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του 2 φορές δηλ. ποσοστό 40%.

Στα 5 αυτά παιγνίδια της A΄ φάσης, στις 3 φορές που ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε στο τέλος την νίκη ισάριθμες φορές ενώ στις 2 φορές που οι αγώνες έληξαν ισόπαλοι στο ημίχρονο 0-0 στην μια έληξε τελικά ισόπαλος και στην άλλη πήραμε την νίκη στο 90’ φεύγα!

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στην Ομόνοια σε εκτός έδρας αγώνες Α’ φάσης έχουν σκοράρει οι Παπουλής 2 και Σαρδινέρο 3 γκολ.

Η προϊστορία κόντρα στην Ομόνοια από το 2013/14 και μετέπειτα σε εκτός έδρας αγώνες Α’ φάσης: