Δυνατό φιλικό για την ομάδα Νέων(U19)!(Φώτος)

Την ευκαιρία να αγωνιστούν σε πολύ ψηλούς ρυθμούς είχαν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας Νέων(U19) σε φιλικό αγώνα κόντρα στην Εθνική Γερμανίας U19.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με καταπληκτικό τέρμα του Ζαμπά, που αφού «άδειασε» με ντρίμπλα τον αμυντικό λίγο κάτω από το κέντρο, είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός θέσης και με ψηλοκρεμαστό σουτ από τριάντα μέτρα τον «κρέμασε».

Μετά και το γκολ της ομάδας μας οι Γερμανοί ανέβασαν ρυθμούς και κατάφεραν να πετύχουν πέντε τέρματα, τρία στο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη κερδίζοντας τον αγώνα με 5-1. Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι νεαροί ποδοσφαιριστές της Γερμανίας είναι σε προετοιμασία στην Κύπρο. Σύμφωνα με όσα «αλιεύσαμε» αυτοί θα είναι η επόμενη Εθνική Γερμανίας που θα αγωνιστεί σε τέσσερα χρόνια στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ. Με την ομάδα των Νέων μας αγωνίστηκε ο Ουεντραόγκο, ο Πέτρος Ψύχας, ο Κωνσταντίνος Παπαμιχαήλ  και ο Μιχάλης Παπαστυλιανού που προπονούνται με την πρώτη ομάδα.

Το παιχνίδι έγινε στο Κοινοτικό στάδιο της Παρεκλησιάς.