ΑΝΤΡΕΣ

Ισοπαλία με το πρώτο του Παπουλή!

Η Εθνική μας ήταν μπροστά στο σκορ μέσα στην έδρα της Σλοβενίας με 0-1 μέχρι το 83ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος των Εθνών.

Ισόπαλο 1-1 το τελικό αποτέλεσμα με το Φώτη Παπουλή να ανοίγει το σκορ πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα με το εθνόσημο μετά από εξαιρετική πάσα του Μαρκάσα. O Σκούμπιτς πέτυχε το γκολ των Σλοβένων στο 83’ και ενώ η Εθνική μας αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές από το 65ο λεπτό λόγω αποβολής του Γρηγόρη Κάστανου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 90’ αποβλήθηκε και ο Ίλισιτς της Σλοβενίας και στο 90+6’ και ο Τζέισον Δημητρίου με απευθείας κόκκινη κάρτα. Κάστανος και Δημητρίου δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στον επόμενο αγώνα με τη Βουλγαρία στις 16 Νοεμβρίου στο ΓΣΠ, όπως και ο Παναγή που συμπλήρωσε κίτρινες κάρτες.

Κύπρος: Παναγή, Δημητρίου,  Μερκής, Σιέλης, Βασιλείου (90+5 Ιωάννου) Αρτυματάς, Κούσουλος, Κάστανος, Παπουλής (72΄Αβραάμ), Μαρκάσα (86΄Χριστοφή) , Σωτηρίου.