ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Λύγισε στο τέλος η ομάδα μας!

Παρά τις απουσίες των τριών Αμερικανών που ήταν τιμωρημένοι η ομάδα μας στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και αντέδρασε παλικαρίσια αλλά η κούραση στο τέλος λύγισε τους παίκτες μας που έχασαν με 90-87!!!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον αντίπαλο να είναι εύστοχος αλλά και να βρίσκει δεύτερες ευκαιρίες, καθώς μάζευε με ευκολία τα επιθετικά ριμπάουντ και έτσι η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 29-18. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν εντυπωσιακή και μάζεψε τη διαφορά αφού βελτιώθηκε τόσο στο αμυντικό κομμάτι, όσο και στο επιθετικό με αποτέλεσμα το ημίχρονο να ολοκληρωθεί με την ομάδα μας να χάνει με 46-45.

Συναρπαστικό το τρίτο δεκάλεπτο με την ομάδα μας να μπαίνει δυνατά και να καταφέρνει να κάνει το παιχνίδι ντέρμπι. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στην ισοπαλία 69-69! Ντέρμπι το τελευταίο δεκάλεπτο με την ομάδα μας όσες φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ να επιστρέφει και στο τέλος λύγισαν χάνοντας με 90-87!

Η ομάδα μας(Φώτης Τακιανός): Στ. Ηλιάδης(20), Π. Ηλιάδης, Ρέντικας(11), Ογκινιέμι(29), Παντούρης(5), Τομπάζος(11) και Στυλιανού(11).

Τα δεκάλεπτα: 29-18,46-45,69-69,90-87