ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

«Κυανόλευκη» η προϊστορία αλλά δεν σηκώνει εφησυχασμό!

Από την περίοδο 2010/11 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων η ομάδα μας μετράει τέσσερεις νίκες, και μια ήττα με το σημείο της ισοπαλίας να απουσιάζει παντελώς.

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 15 γκολ (3 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 6 γκολ ενώ δεν έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του καμία φορά!

Αξίζει να σημειωθεί ότι τα 7 από τα 15 γκολ της ομάδας μας επιτεύχθηκαν στο Α’ ημίχρονο ενώ 3 από τα 6 γκολ της Αλκής επετεύχθησαν στο Β’ ημίχρονο!

Στα 5 αυτά παιγνίδια,στις 3 φορές που ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε 2 φορές τη νίκη ενώ στην άλλη δέχτηκε την ήττα ενώ στη μια και μοναδική φορά που  η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ στο Α’ ημίχρονο με 1-0 κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση κερδίζοντας με 2-1.

Η προϊστορία κόντρα στην Αλκή σε εντός έδρας αγώνες Α’ φάσης από το 2010/11 και μετέπειτα: