ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Ο μοναδικός που σκόραρε με τη φανέλα και των δύο ομάδων!

Ένας και μοναδικός ποδοσφαιριστής κατέχει το προνόμιο να έχει σκοράρει με τη φανέλα και των δύο ομάδων κι αυτός δεν είναι άλλος από τον Μουσταφά Μπαγκούρα.

Ο ποδοσφαιριστής από τη Σιέρα Λεόνε σκόραρε για λογαριασμό της Ομόνοιας την περίοδο 2008/09 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής όταν μέσα στο Τσίρειο στο 35’ έδωσε το προβάδισμα στην Ομόνοια σε ένα αγώνα που διακόπηκε στο 89’ κι ενώ η Ομόνοια κέρδιζε με 2-0, με την Αστυνομία να μην παρέχει ασφάλεια στον διαιτητή Καπιτανή λόγω φωτοβολίδων στην κερκίδα του Απόλλωνα.

Την περίοδο 2010/11 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής σκόραρε και με τα χρώματα του Απόλλωνα όταν στο 8’ με πέναλτι μας έδωσε το προβάδισμα σε ένα παιγνίδι που κερδίσαμε με 2-0 ενώ και την επόμενη περίοδο 2011/12 σκόραρε και πάλι με πέναλτι στο 55’ ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 2-2 σ’ ένα παιγνίδι που χάσαμε στο τέλος με 2-5 με τα 2 τέρματα της Ομόνοιας να επιτυγχάνονται στα τελευταία 4 λεπτά!