ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Προϊστορία 5 τελευταίων ετών με Ανόρθωση εκτός!

Από την περίοδο 2013/14 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στην Ανόρθωση η ομάδα μας μετράει μια νίκη, δύο ήττες και δύο ισοπαλίες με ποσοστό επιτυχίας 20%.Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 5 γκολ (1 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 7 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του 2 φορές. Αξίζει να σημειωθεί ότι τα 3 από τα 5 γκολ της ομάδας μας επιτεύχθηκαν στο Β’ ημίχρονο!

Στα 5 αυτά παιγνίδια στην μια φορά που η Ανόρθωση κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε στο τέλος τη νίκη,τα 2 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα 0-0 στο Α’ ημίχρονο ενώ στα 2 άλλα παιγνίδια, προηγηθήκαμε στο ημίχρονο με 1-0 αλλά στο τέλος στο ένα γίναμε ιδανικοί αυτόχειρες χάνοντας με 3-2 και στο άλλο εξήλθαμε ισόπαλοι 1-1!

Η προϊστορία κόντρα στην Ανόρθωση σε εκτός έδρας αγώνε ςΑ’ φάσης από το 2013/14 και μετέπειτα: