Προϊστορία 5 τελευταίων ετών με ΑΠΟΕΛ!

Από την περίοδο 2013/14 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στο ΑΠΟΕΛ σε αγώνες της Α’ φάσης η ομάδα μας μετράει 2 νίκες, 2 ήττες και 1 ισοπαλία με ποσοστό επιτυχίας 40%!
Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 5 γκολ (1 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 3 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του 3 φορές ενώ τα 2 από τα 3 γκολ που έχουμε δεχτεί από το ΑΠΟΕΛ επιτεύχθηκαν στο Β’ ημίχρονο!

Στα 5 αυτά παιγνίδια στην μια φορά που το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε στο τέλος την νίκη ενώ στην μια φορά που η ομάδα μας προηγήθηκε από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε την νίκη!

Στο Α’ ημίχρονο,τα 2 από τα 5 τελευταία παιγνίδια μεταξύ των δύο ομάδων έχουν μείνει στο άγονο 0-0!

Η προϊστορία κόντρα στο ΑΠΟΕΛ σε εντός έδρας αγώνες Α’ φάσης από το 2013/14 και μετέπειτα: