ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Ισοπαλία και το σκηνικό μεταφέρεται στην έδρα μας!

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της ομάδας των Ladies μας κόντρα στη Barcelona F.A και το σκηνικό παραμένει το ίδιο όσον αφορά τη βαθμολογία. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 13΄ με τη Rio Hardy και έλεγχε τον αγώνα στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη δεν μπήκαμε καλά αλλά παρόλα αυτά ισοζυγίσαμε τον αγώνα και χάσαμε δύο μεγάλες ευκαιρίες με την Παφίτη για να γίνει το 2-0, όμως το ένα σουτ απέκρουσε η αντίπαλος τερματοφύλακας, ενώ το δεύτερο βρήκε στο δοκάρι. Ο αντίπαλος ισοφάρισε με πέναλτι στο 67΄, που αμφισβητήθηκε έντονα από την ομάδα μας, ενώ μετά από εφτά λεπτά περίπου ο διαιτητής δεν υπέδειξε πέναλτι σε ανατροπή της Hardy!

Πλέον ο τίτλος του πρωταθλήματος θα κριθεί στον εντός έδρας αγώνα με την πρωτοπόρο ομάδα που θα γίνει στην έδρα μας στις 5 Μαΐου!