Πρώτη φιλική νίκη!

Νίκη στο πρώτο φιλικό ξεμούδιασμα για την ομάδα μας με 1-0 κόντρα στην Αυστριακή ομάδα Β΄κατηγορίας SKU Amstetten.

Το πρώτο ημίχρονο και μέχρι το πρώτο εικοσάλεπτο δεν υπήρχε ρυθμός στον αγώνα, ενώ στη συνέχεια η ομάδα μας ανέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και στο 43΄προηγήθηκε με τον Πίττα. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους Παπαστυλιανού, Ντανίλο Σπόλιαριτς, Ψύχας, Γιούστε, Στυλιανού, Αγκίρε, Ζελάγια, Μάρκοβιτς, Πίττας, Μπεσσάτ και Σελίμοβιτς.

Στην επανάληψη πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο για την ομάδα μας οι Παπουλής, Περέιρα, Πέδρο, Παπαμιχαήλ, Ματία Σπόλιαριτς, Καρώ, Σακέτι, Σαρδινέρο, Ντύλαν, Βασιλείου και ο τερματοφύλακας Βολοτίνεν.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και παρά τις ευκαιρίες δεν πέτυχε δεύτερο γκολ. Ως αλλαγή πέρασε και ο Βασιλειάδης, ενώ ο αγώνας αξίζει να σημειώσουμε ότι διεξαγόταν υπό συνεχή βροχή. Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο κύλησαν τα τελευταία λεπτά με την ομάδα μας να παίρνει τη νίκη με το γκολ του Πίττα.

Περίπου 500 φίλοι της Αυστριακής ομάδας παρακολουθούν την αναμέτρηση.