Τίποτα το ανησυχητικό για Γιαννιώτα, μυϊκός τραυματισμός για Περέιρα!

Σύμφωνα με επίσημη πληροφόρηση τίποτα το ανησυχητικό δεν έχει ο Γιαννιώτας που στον χθεσινό(14/9) τον ταλαιπώρησαν κάποιες κράμπες, ήταν βέβαια και από τους διακριθέντες σκοράροντας και το δεύτερο γκολ της ομάδας μας.

Από την άλλη ο Φακούντο Περέιρα που έγινε αλλαγή στο ημίχρονο, έχει κάποιο μυϊκό πρόβλημα στον αριστερό τεταρκέφαλο και θα περάσει αύριο από απεικονιστικό έλεγχο MRI για να διαφανεί η σοβαρότητα του τραυματισμού. Στο στρατόπεδο της ομάδας μας ευελπιστούν ότι δεν είναι κάτι το σοβαρό. Ο Αργεντίνος που στον χθεσινό αγώνα είχε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο ένιωσε την ενόχληση τη στιγμή που υπερέβαλλε εαυτό για να ξεπεράσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να σκοράρει.

Οι ποδοσφαιριστές μας είχαν σήμερα το πρωί την αποθεραπεία τους και αύριο έχουν ρεπό. Από Τρίτη(17/9) θα ξεκινήσει η προετοιμασία για τον εκτός έδρας αγώνα με την Ομόνοια το ερχόμενο Σάββατο στις 18:00.