ΣΤΙΓΜΕΣ

Όταν ο αγώνας στο Δασάκι διακόπηκε λόγω πυκνής ομίχλης!(video)

Πρωτοφανές και απίστευτο για τα κυπριακά ποδοσφαιρικά δρώμενα όμως συνέβηκε κι αυτό σε αγώνα της ομάδας μας!

Περίοδος 2000-01 και στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής  ο Απόλλωνας εκστρατεύει στο Δασάκι της Άχνας για να αντιμετωπίσει τον Εθνικό.

Το πρώτο ημίχρονο τελειώνει με 1-0 υπέρ του Εθνικού αλλά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου πυκνή ομίχλη απλώνεται και καλύπτει τα πάντα και έτσι ο διαιτητής της αναμέτρησης, Λούης Λοίζου,  παρά το γεγονός ότι διακόπτει για μερικά λεπτά τον αγώνα, τελικά δεν έχει άλλη επιλογή από το να διακόψει οριστικά τον αγώνα, αφού οι παίκτες λόγω ομίχλης χανόντουσαν μέσα στο γήπεδο η οποία δεν έλεγε να διαλυθεί.

Απολαύστε το πιο κάτω ξεκαρδιστικό βιντεογράφημα του ομιχλώδες αυτού αγώνα που έχει μείνει στην ιστορία αφού παρόμοιο περιστατικό στα κυπριακά ποδοσφαιρικά δρώμενα δεν έχει ξανασυμβεί!